Працюємо онлайн по всій території України
+380 50 077 7012 (viber), +380 68 926 8817
olenagula2020@gmail.com

Про мене

advocacy for life

Олена Гула | адвокація для життя
Olena Gula | advocacy for lifeМедіа-експертка, журналістка НСЖУ (досвід 15 років). 

 • Лобістка законопроекту № 3833 до ЗУ “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні” ст.6 (1).
  Дана зміна надала право бездомним людям в Україні отримати спрощену реєстрацію у закладах, які надають їм соціальні послуги.
  У грудні 2019 р. Верховна Рада України прийняла дану поправку. Ця професійна робота зроблена Оленою Гулою з партнерами за 2 роки за рахунок власних коштів, побутового кредиту, підтримки родини, партнерів, безхатченків. 
 • Голова правління ГО «Січова допомога», учасниця Громадської Ради при виконавчому комітеті Запорізької міської ради; співзасновниця БО «БФ Запоріжжя СОС». 
 • Адвокація, медіа-кампанії, створення та розвиток соціального бізнесу, захист прав людей, підтримка розвитку громад. 

Працюю в Україні, окрім окупованих територій.  Адвокація для життя: olenagula.com . Ресурсна карта допомоги, медіа та краудфандингова платформа , проект «Громада Stand Up» sos.zp.ua  

Т.+380 50 077 7012 (viber); +380 68 926 8817. E-mail: olenagula2020@gmail.com

«Я з гарячим серцем, творчим розумом та практичним досвідом за підтримки партнерів беруся за улюблену справу – адвокацію. Я вклала в свою справу власні та сімейні інвестиції та створила соціальний бізнес, маю успішні результати 90%». З повагою, Олена Гула

Адвокація (англ. Advocacy) —діяльність з представництва та захисту інтересів клієнта (індивіда або групи людей) уповноваженої особи чи організації з метою отримання клієнтами доступу до благ, на які вони мають право, але не можуть його реалізувати. Досягається така мета через взаємодію від імені клієнта з юридичними та фізичними особами, впливом на громадську думку та рішення в політичній, економічній, соціальній сфері державного управління. 

АДВОКАЦІЯ | ПРАКТИКИ

2020 – на конкретних прикладах реалізація в Україні проадвокатованого законопроекту № 3833 (спрощена реєстрація бездомних людей) разом з ЗУ «Про соціальні послуги». 

2020 (під час карантину COVID-19) – захист прав людини й громадянина Кирила Блюма, випускника інтернату, АТОвця, безхатченка. У взаємодії з Широківською громадою Запорізької області відновлено право там проживати, стати на чергу на соціальне житло та землю як АТОвець, запропоновано працевлаштування. Право на отримання соціального житла як сирота втратив за віком. 

2019 –в Апеляційному суді Запорізької області повернення батьківських прав Оксані Волковій – колишній ув’язненій, алкозалежній та бездомній,, яка реабілітувалася та повністю змінила своє життя заради дитини – інформаційна робота акція «Я-матуся», взаємодія з органами влади разом з адвокатом 1 БВПД м. Запоріжжя. 

2018 – інформаційна підтримка громадської адвокації «Захист парку Яланського» у Запоріжжі. Парк спільними зусиллями сотень людей, у судах кілька справ відстояли.  

2018 – під час стажування в ТОВ «КА Лоер» брала участь в розслідуванні шахрайств з паями селян в Михайлівському районі Запорізькій області. 

2017 – захист прав людини й громадянина Андрія Петрова, випускника інтернату, АТОвця. Зареєстрований, став в чергу на отримання землі, отримав усебічну підтримку громади, плюс зроблене благодійне «Козацьке весілля» собівартістю послуг до 50 тис. грн. 

2017 – вперше у Запоріжжі разом з ініціативною групою Віри Бірюкової проадвокатувала та отримала озеленення прибудинкової території багатоповерхівки за рахунок бюджету. 

СТВОРЕННЯ РОБОЧИХ МІСЦЬ, МОЖЛИВОСТІ ЕКОНОМІЇ ТА НАПОВНЕННЯ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ, СОЦІАЛЬНИЙ БІЗНЕС ЯК ПРИНЦИП

Маю досвід кооперації з дитинства. Під час життя в Київській області займалася роздрібною торгівлею канцтоварами та рекламою авто. Віддала власні ресурси на благодійність 2014 р. –2018 рр., відчувши згодом сильний дисбаланс, який виправляє новостворений соціальний бізнес ФОП «Гула О.В». 

3 червня 2020 року створила власну справу ФОП «Гула О.В.» як соціальний бізнес (послуги адвокаціії, медіа-кампанії, інформ. підтримка, частина доходу йде на благодійність). 

C:\Users\Elena\Documents\Olena Gula_informposlugy\ФОП Гула О.В\Сайт оленагула.ком\Фото оленагула.ком\96096817_2957977294282783_3579947398329270272_n.jpg

Березень – травень 2020 р. під час карантину разом з Мариною Чабан створили робочі місця для міні ательє у Запорізькій області. Виготовили маски та костюми, 20% продукції пішла на благодійність. Подивитися звіт, перейти на сайт магазину «Запоріжжя СОС» http://sos-shop.tilda.ws

Картинки по запросу бездомные амброзия

2019 р. разом з Наталею Пушкарьовою працювали в озелененні, залучили до справи озеленення реабілітантів та людей у складних життєвих обставинах. Також прийняли участь як співорганізатори в еко проекті в Київській області. 2018-2019 рр. працювала на заводі, чергувала у ветклініці, працювала на землі та ін. 

У 2018 р. створила трудові бригади населення (реабілітанти). У КП «ЦПКіО «Дубовий Гай» м. Запоріжжя знищили амброзію на 14 га механічним способом (виривання з коренем), показавши можливу економію бюджетних коштів 770 000 грн. Для порівняння: хімічна обробка 55 тис.грн/1 га, механічна обробка 1000 грн/га. Роботи виконані за угодою підряду з сплатою податків. Сприяння: М.Ралик («Запоріжжя без амброзії»), директор КП «ЦПКіО «Дубовий Гай» О. Г. Комаренко. Відзнака Запорізької міської ради. 

МЕДІА-КАМПАНІЇ 

ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

БЛАГОДІЙНІСТЬ

https://pravlife.org/sites/default/files/styles/article_base_450/public/field/image/gospital6.jpg?itok=bEBNxf5q

2014-2015 Інформаційна кампанія «Відновлення Запорізького військового шпиталю» (під час роботи в Запорізькій єпархії УПЦ МП). Силами сотень залучених волонтерів (у т.ч. моя родина), за підтримки церков, громад, підприємств, чемпіонки світу з гирьового спорту Л. Черепахи зроблено благодійний ремонт вартістю 10 млн грн. Під час відновлення С. Вакарчук дав спеціальний благодійний концерт «Вночі», і за його збори 10 млн грн в шпиталь закуплено медичне обладнання. Долучилася дружина Президента М. Порошенко (Фонд П. Порошенко). На фото: після робіт у шпиталі. 

2016 Аукціон на підтримку БУ «Хоспіс свт. Архістратига Михаїла» (при 10-й лікарні м. Запоріжжя) – під час роботи в Запорізькій єпархії УПЦ МП. За 2 години зібрано 42 100 грн, на які придбано продукти, памперси, обладнання. У 2018 р.– хоспіс передано на баланс міста. 

2017-2018 Відновлення багатоквартирного будинку у Хортицькому районі м. Запоріжжя (ініціативна група досягла зниження втричі тарифу на утримання будинку до 5,39 грн, зроблено капітальний ремонт, озеленення прибудинкової території та ін.). 

C:\Users\Elena\Pictures\СТБ в христ.реабцентре Новое поколение.jpg
https://reporter-ua.com/sites/default/files/styles/original_watermark/public/uploads/photos/img_4063_1.jpg?itok=3ZiZGeJ_

2017-2019 «СТОП, бомжарій!» Адвокаційна кампанія на захист прав безхатченків України (насамперед Запоріжжя) – за підтримки Духовної Ради Християнських Церков Запорізької області, окремих депутатів, небайдужих громадян, української діаспори у Канаді «Четверта хвиля» (речі для родин у СЖО) та ін.; з 2018 року – за сприяння та співучасті Запорізької міської ради та Верховної Ради України. На фото: разом з реабілітантами на мітингу біля Запорізької міської ради, навідуємо реабілітантів у християнському реабілітаційному центрі «Нове покоління» разом з Д. Литвиненко (Вікна-Новини СТБ) 2019 рік

 З 2017 р. інформаційна підтримка «Бошки, СТОП!» (антинаркотична кампанія). 

2018 Інформаційна підтримка громадської кампанії на захист парку Яланського та усіх зелених зон Запоріжжя. Співавторка Акції: #ПосадиДуба та ін. 

https://reporter-ua.com/sites/default/files/styles/original_watermark/public/uploads/photos/img_7942_0.jpg?itok=i4qigRmF

Захист зелених зон м. Запоріжжя. Парк Яланського 2018 рік

Приймала участь на початку створення Ассоциации приемных семей Запорожской области, Запорізького жіночого козацтва, сприяння вагомим громадським ініціативам. 

2018 – учасниця Коаліції Запорізької Ради Реформ (ЗАРР). 

2019 – учасниця Громадської Ради при Запорізькій міській раді (ЗМР). 

Акції: Козацьке весілля (за участі воїінів-безхатченків), Рукопаш реабілітантів (Ярмарок Спорту-2018); мітинги та виступ безхатченків на сесії ЗМР та ін.; Безхатченки: моя хата – Україна соціальний захід на ЗКТ, Посади дуба та ін. 

АВТОРКА В «УКРАЇНСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ»

З 2018 р. публікую матеріали у рубриці «Людський вимір» в «Український тиждень»:

Спеціалізація журналістики: Людський вимір, соціально-економічний напрямок, адвокація, розвиток громад, історії успіху громадян України, євроінтеграція; антикорупційні заяви; інформаційно-роз’яснювальні роботи, суспільно-корисні роботи; соціальний бізнес.  

Також маю досвід реклами, контент-менеджменту, копірайтингу та ін. 

ПОЛІТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Позапартійна. Як журналістка та громадська діячка взаємодію з патріотичними та прогресивними урядниками (без корупції та політичної агітації). Вивчаю можливості самоврядування для покращення життя в Україні. 

НАВЧАННЯ

Закінчила КНУ ім. Т. Шевченка (спеціаліст філолог). 

В цілому маю 15 років інформ. роботи у різних медіа України. 

2017 Тренинг з проведення адвокаційної кампанії (О.Мізик, П.Нюхіна УФБ). 

2018 Тренинг Аctive Сitizens British Council Ukraine О.Лапікова, А.Ерьоменко. Сертифікат. 

2018 Тренинг «Конституційна скарга» Центр політико-правових реформ Юлія Кириченко. Сертифікат. 

2018 Тренинг NDI О.Кропивка, Л.Максимович (для кандидаток з проведення виборчої кампанії). Сертифікат. 

2018 NDI Шеннон О’Коннор м.Київ (поглиблений тренінг для кандидаток з проведення виборчої кампанії). Сертифікат. 

ВІДЗНАКИ

2019 ГО «Січова допомога» за активний внесок в озеленення міста Запоріжжя та екологічну просвіту. 

2019 ГО «Січова допомога» за III місце у номінації «Плакат» у міському конкурсі соціальної реклами «Збережемо майбутнє молоді!»

2018 ГО «Січова допомога» переможець в номінації «Найкраща громадська організація чи об’єднання по боротьбі з амброзією» щорічного міського конкурсу по приведенню в належний фітосанітарний та естетичний стан територій, покращення благоустрою міста. 

Світлина від Elena Goolaya.

Відзнака влади Запоріжжя за видалення амброзії бригадою реабілітантів 2018 рік. 

2017-2018 Олена Гула та Ассоциация бездомных Запорожской области Подяка ГС «Воля громади» м. Київ в номінаціях «Згуртовані мрією», «Берегиня». 

2017 Олена Гула та Ассоциация безхатченків Запорізької області . Сертифікат ДІЙ! Мережа центрів громадського контролю. Індекс дотримання прав людини Провідник змін-2017. Захід за підтримки ЄС. 

2015 Олена Гула Орден Почаївської Ікони Божої Матері та грамота Предстоятеля УПЦ «За заслуги перед УПЦ» (за відновлення військового шпиталю у Запоріжжі). 

Світлина від Elena Goolaya.

ПИТАННЯ, ЯКІ ВИРІШУЮТЬСЯ:

 • Адвокация, захист прав людини та громадянина, громади, представництво інтересів, лобіювання, медіа-кампанії, онлайн-консультації від Олени Гулої та партнерів
  Адвокація (англ. Advocacy) —діяльність з представництва та захисту інтересів клієнта (індивіда або групи людей) уповноваженої особи чи організації з метою отримання клієнтами доступу до благ, на які вони мають право, але не можуть його реалізувати. Досягається така мета через взаємодію від імені клієнта з юридичними та фізичними особами, впливом на громадську думку та рішення в політичній, економічній, соціальній сфері державного управління.
  Консультую людей у складних життєвих обставинах, представників громад, ОТГ, підприємців з питань отримання клієнтами доступу до законних благ, на які вони мають право, але не можуть його реалізувати. Разом з партнерами навчаємо фінансовій та юридичній грамотності, монетизації вмінь, навичок, талантів в Україні.
 • інформаційна підтримка громадян та громад у ЗМІ України та за кордоном; 
 • адвокація проблем громад міста, району, села, ОТГ, будинку; 
 • сприяння працевлаштуванню громадян;
 • реалізація еко та соціально вагомих проектів. 
 • мотивація до саморозвитку та успіху громадян;
 • усебічний розвиток громад;
 • інформаційно-роз’яснювальна робота в громадах та серед органів влади щодо ефективного врядування та гендерного бюджетування; 
 • антикорупційні акції; 
 • активізація свідомості населення до виборів;
 • ідеї для просування діяльності або підвищення прибутковості бізнесу (з людським обличчям); 
 • ідея та співорганізація акцій;
 • ідея та співорганізація суспільно-корисних робіт; 
 • благодійність.

Олена Гула | адвокація для життя
Olena Gula | advocacy for life

СПІВПРАЦЮВАТИ З ФОП ГУЛА О.В. (соціальний бізнес)

Також можна підтримати громадські ініціативи та розвиток ГО «Січова допомога» й БО «БФ «Запоріжжя СОС» благодійними внесками. Поточний рахунок ГО «Січова допомога» у ПАТ КБ «Приватбанк» (ЄДРПОУ 14360570, код банку 313399) : № 26005055720429 (UAH) від 04.08.2017 року.

ГО «Січова допомога»:  ЄДРПОУ/ДРФО 41463808, неприбуткова 0032, квед 94.99.

Сподіваюсь на плідну співпрацю!

З повагою, Олена Гула

                                                      olenagula.com

2020 рік